Гуманітарна допомога для НСЖУ від грецьких журналістів вже спрямована у регіони

Гуманітарна допомога для НСЖУ від грецьких журналістів вже спрямована у регіони

Національна спілка журналістів України щиро дякує групі грецьких журналістів, на чолі з президенткою Спілки журналістів афінських щоденних газет Марією Антоніаду, які особисто супроводжували доставку півтонни гуманітарної допомоги для нашої Спілки в Україну. За сприяння Львівської обласної організації НСЖУ весь обсяг вже було розіслано по обласним осередкам Спілки, які знаходяться у найбільш гарячих регіонах або активно працюють із евакуйованими колегами.

Нагадаємо, що 9 березня делегація вирушила із Греції та прибула до Польщі. Дорогою грецькі журналісти відвідали Будинок журналістів Польської асоціації журналістів (SDP), яка надала логістичну підтримку для колег. 10 березня греки прибули до Львова, де їх гостинно зустріла Львівська обласна організація НСЖУ. Делегація грецької спілки дуже вдячна за теплий прийом голові Львівської обласної організації НСЖУ Климовичу Ярославу, секретарю НСЖУ Григоренку Костянтину та керівнику організаційно-фінансового відділу Львівської ОО НСЖУ Фейлу Ярославу. Про це йдеться на сайті Афінської асоціації.

Грецькі колеги доставили товари, які будуть у нагоді журналістам, що працюють у регіонах з активною військовою фазою або були вимушені переселитися – ліки, продукти харчування тривалого зберігання, медичні аптечки, спальні мішки, електронне обладнання.

Варто зазначити, що місія доставки гуманітарних вантажів до України зараз є не простим питанням. Пані Антоніаду повідомила, що вони поверталися додому декілька днів та з неочікуваними корективами маршрутів. Українські події внесли зміни і у функціонування звичних європейських транспортних артерій. При цьому грецькі журналісти вже шукають нові варіанти для подальшої підтримки українських журналістів.

«Це вияв нашої солідарності з журналістами з України, які опинилися у дуже складній ситуації», – сказала президентка Спілки журналістів афінських щоденних газет Марія Антоніаду.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначає: «Нашу чудову мирну країну зараз жорстоко атакують російські війська. Жертвами стають цивільні особи, журналісти та їхні родини. Наразі Національна спілка журналістів України працює цілодобово, 7 днів на тиждень, допомагає евакуювати сім’ї журналістів із регіонів, які бомбардують російські літаки, організовує інструктажі з безпеки в надзвичайних ситуаціях, видає аптечки та реагує на велику кількість термінових звернень. Ми дуже цінуємо солідарність грецьких журналістів. Одну з перших заяв про підтримку ми отримали саме з Афін. А ми раді вітати в Україні наших дорогих грецьких друзів, які особисто супроводжують важливий гуманітарний вантаж для українських журналістів. У солідарності наша сила!»

Національна спілка журналістів України висловлює щиру вдячність колегам зі Спілки журналістів афінських щоденних газет, Об’єднаної організації субсидіарного страхування та охорони здоров’я журналістів (EDOEAP), Грецької федерації профспілок журналістських спілок (PFJU) та Польської асоціації журналістів (SDP).